Úton a zene

A Nemzeti Filharmonikusok által meghirdetett “Úton a zene” pályázatnak köszönhetően iskolánkban is hangversenyt adtak a Filharmonikusok művészei. A rendhagyó ének-zene óra keretén belül lehetőségük volt az iskola tehetséges növendékeinek is a művészekkel közös koncerten fellépni. A koncert záró számaként – a zenekar és a közönség- egy közös produkcióban előadhattuk Kocsis Zoltán átiratában Kodály Zoltán: A csitári hegyek alatt… kezdetű népdal feldolgozását.

Koncerten fellépő növendékek:
Nyilas Gergely – marimba. Felkészítő tanára: Barabás Barna.
Kertész Zsófia – fuvola, aki 2015. november 28-án Miskolcon megrendezett megyei fuvolaverseny III. helyezettje. Felkészítő tanára: Gyurcsó Tamara.
Klein Petra – zongora, aki 2015. április 25-én Kazincbarcikán megtartott megyei zongoraverseny II. helyezettje. Felkészítő tanára: Tóth Timea