Boldog Iskola

Ebben a tanévben pályázta meg először az iskola 2.b. osztálya, a Jobb Veled a Világ Alapítvány által meghirdetett Boldog Iskola címet. A sikeres pályázatot követően, ünnepélyes keretek között adták át az oklevelet az iskola számára. A pályázat része, hogy minden hónapban egy témát dolgozzunk fel a tanulókkal, melyek a pozitív pszichológia módszereire, eszközeire épít.

Minden téma egy ráhangolódással indul, egy mese segítségével. Ennek segítségével dolgozzuk fel az aktuális témát.

A következő foglalkozásokon vagyunk túl:

1. Szeptember: A Hála hónapja volt. Készítettünk Hálakuponokat, Hálanaplót vezettünk, és elkészítettük az osztály Hálavárát.

2. Október: Az Optimizmust gyakoroltuk. Egy képregény elkészítése során kerestük az optimista gondolkodás technikáját.

3. November: A társas kapcsolatok ápolásával foglalkoztunk. Család, barátok fontosságát emeltük ki.

4. December: Jó cselekedetek hónapja volt.
Karácsony tájékán a segítőkészség, egymásra figyelés. szeretet, kedvesség fontosságát emeltük ki.

5. Január: Célok kitűzése és elérése- volt a témánk. Az osztály kitűzött egy közös célt, melyet a tanév végéig teljesíteni szeretnénk.
Ennek érdekében gyűjtöttük össze, az ehhez szükséges lépéseket.

6. Február: Megküzdési stratégiák.
Példákat gyűjtöttünk közösen arra, hogy nehézség, probléma esetén mit lehet tenni, hogy jobban érezzük magunkat.

Júniusig vár ránk még négy témakör:
– Március : Apró örömök
– Április: Megbocsátás
-Május: A testmozgás
-Június: Fenntartható boldogság

A tanulók lelkesen vesznek részt a foglalkozásokon. Nagyon komoly és fontos témákkal találkozunk, melyeket nem mindig egyszerű és könnyű átadni.
Bízom benne, hogy minden apró lépéssel támogatjuk a jövő számára egy boldogabb, új nemzedék felcseperedését.

Hiszek benne, hogy általuk jobb lehet a világ!

Barnáné Takács Ilona
patronáló tanár