207. R, H. A tanév módosított rendje.


Tisztelt szülők, gondviselők!

Orbán Viktor aláírásával megjelent a rendelet a 2022/2023. tanév rendjére alkalmazandó veszélyhelyzeti szabályokról. A jókora késéssel kiadott, a 2022/2023. tanév rendjéről szóló rendeletben foglaltaktól eltérően a 2022/2023. tanévben

· a téli szünet előtti utolsó tanítási nap 2022. december 21. (szerda), a szünet utáni első tanítási nap 2023. január 9. (hétfő) lesz,

· őszi szünet a 2022/2023. tanévben nem adható ki, a nemzetiségi oktatásban részt vevő iskolákban sem.

A döntések többséget az energiaspórolásra hivatkozva a Miniszterelnökséget vezető miniszter a csütörtöki Kormányinfón már bejelentette. Gulyás Gergely akkor azt mondta, az iskolák saját hatáskörben kiadhatják a Mindenszentek és Halottak napja utáni három munkanapot szünetnek. Arról viszont nem beszélt, hogy bár csak egyetlen nappal, de meghosszabbítják a tanévet is. Az utolsó tanítási nap így 2023. június 16. (péntek) lesz, az eredeti június 15-e helyett.

A tavaszi szünetet nem érinti a módosítás, az eredeti rendelet szerint az utolsó tanítási nap 2023. április 5. (szerda), a szünet utáni első tanítási nap 2023. április 12. (szerda) lesz.
Az őszi szünet kiiktatására utal, hogy míg a rendelet eddig előírta, hogy egy tanévben legalább három alkalommal kell legalább hat összefüggő napnyi szünetet (őszi, téli, tavaszi) adni a diákoknak, a módosítás már csak két ilyen időszakot határoz meg.

A most megjelent módosításnak van még egy fontos része. A tanév utolsó tanítási napja nem 2023. június 15. (csütörtök), hanem 2023. június 16. (péntek) lesz. Ezt feltehetően az indokolja, hogy az átalakítások miatt így lesz meg a tanévben a kötelező 183 tanítási nap.

Kérem, a fentiek szíves tudomásulvételét!

Lipták Zsolt
Igazgató