Határtalanul pályázat

Iskolánk hetedik évfolyamos diákjai ez év júniusában felejthetetlen, élményekben gazdag napokat töltöttek Erdély legszebb tájain a Határtalanul programnak köszönhetően. Első nap ellátogattak Nagyváradra, ahol egy kiadós városi séta során megtekintették Nagyvárad nevezetességeit. Útjuk során egyik pihenőhelyünk Erdély kapujában volt, azaz a Királyhágón. Az első éjszakát Kalotaszentkirályon töltötték, ahol a helyiek vendégszeretetét élvezhették.
 
Másnap Kolozsvárott jártak, ahol több nevezetességet is láttak, többek között Mátyás király szülőházát is. Következő úti céljuk Torda, azon belül a Tordai sóbánya volt. Páratlan szépségű látványban volt részük. Kirándulásuk 3. napján Korondon jártak, ahol a taplász mesterséggel ismerkedtek meg diákjaink. Délután pedig körbesétáltak a Medve-tó partján Szovátán. A következő délelőttöt Gyulafehérváron a várban töltötték, ahol még az eső sem szegte kedvüket, hiszen láthatták a díszes őrségváltást is. Délután pedig a természet munkájában gyönyörködhettek, a Tordai-hasadékban, és meghallgatták a természeti képződményhez kapcsolódó mondát is. Kirándulásuk utolsó délelőttjét Bánffyhunyadon töltötték, ahol látogatást tettek a város központjában található református templomba is, amely Kalotaszeg legnagyobb temploma, műemlék, rengeteg érdekességgel.
Az öt nap alatt sikerült bebarangolniuk Erdély legszebb tájait.
 
Torockó  Korond- taplász mesterség  Gyulafehérvár
Nagyvárad Kolozsvár Bánffyhunyad