Pályaorientációs órák az iskolában

A Miskolci Egyetem Ferenczi Sándor Egészségügyi Technikum tanára és növendékei, pályaorientációs órákat tartottak a 7. osztályos tanulók számára az egészségügyi és szociális szakmák megismertetése és a pályaválasztás megkönnyítése céljából. Interaktív módon, játékosan mutatták be az általuk oktatott szakmákat.Igyekeztek felkelteni érdeklődésüket a segítő szakmák iránt, megmutatni nekik az ezekben rejlő lehetőségeket, szépséget és hivatástudatot.Mind az egészségügy, mind a szociális szféra területén számos szakma választására van lehetőség, melyek – nem utolsósorban – kedvező elhelyezkedési, munkavállalási lehetőséget is nyújtanak.A program az ápolás, mentés, gyógyszertári és egyéb egészségügyi tevékenységeket mutatta be és lehetőséget adott az eszközök kipróbálására.