Csallóközi kirándulás a bőcsi iskolásokkal

HAT-KP-1-2022/1-000190

„Mindennek van határa”- mi magyarok ezt megtapasztaltuk a bőrünkön az elmúlt évszázadban. Határ ide, határ oda – mi itthon vagyunk otthon is. Tájak, városok, templomok és melegszívű emberek őrzik magyarságunk szerte a Kárpát-medencében. Láttuk, éreztük, átéltük mindezt akkor, amikor látogatást tettünk Csallóközbe. Számos történelmi helyszínen jártunk, fültanúi lehettünk egy rendhagyó történelemórának is a monostori erődben. Megtekintettük Pozsonyban a koronázó-templomot, majd a Pozsonyi várban andalogva idéztük fel múltunk emlékeit… Jártunk a festői környezetben lévő Gutai vízimalomnál. Megcsodálhattuk a zsilipezés és a vízi energia felhasználásának folyamatát a Bős-nagymarosi vízlépcsőnél. Az egyik legmeghatóbb pillanatok egyikét Dunaszerdahelyen, a DAC stadion előtt éltük át, amikor elénekeltük közösen a Nélküled című dalt, amelyet hatalmas tapssal viszonoztak a helyiek, illetve Dunamocson élvezhettük az általános iskolások vendégszeretetét.

A Koncz József Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola diákjai és tanárai nevében köszönjük, hogy részt vehettünk 2022. április 24-27. között ezen az élményekkel teli kiránduláson, Csallóközben a „Határtalanul” program keretében.