„Hol a fák égig érnek, ott megérint a fény…”

HAT-19-01-0045

Iskolánk 40 diákja 4 tanár kíséretében 2022 április 26. és 30. között felejthetetlen élményekben gazdag napokat tölthettek Vajdaság legszebb történelmi vidékén a Határtalanul Programnak köszönhetően. Útjuk során ellátogattak Zentára, ahol felelevenedett számukra a magyar történelem egyik legvéresebb csatája, a zentai csata. A szabadkai séta alkalmával láthatták a Raichle palotát, ami a XV. században Hunyadi birtok volt. Óbecsén pedig az Eiffel által tervezett zsilipben gyönyörködhetett a csoport. Az egyik legfelejthetetlenebb élmény pedig az volt a diákok számára, amikor a saját maguk által kemencében sütött kürtöskalácsot majszolhatták el. A kirándulás során a diákok még számos történelmileg fontos helyszínen jártak: Aracs, Törökbecse, Újvidék, Pétervárad.
Vidám, tartalmas, emlékekkel teli út volt, egy-két képpel idézzük fel e néhány nap hangulatát!